TvářeŽUMPA - Ochotnické divadlo
Tváře Tento text byl vytažen z Žumpy - http://zumpa.webzdarma.cz

Diskuse v Žumpě

Napsat nový příspěvek


Alena Magulová, 05.07.2018, 11:00
Tak dnes je to tři roky, co Pepa začal psát své divadelní hry v nebi.
Určitě je na vás všechny pyšný.
Díky všem za dnešní vzpomínku na něj, Alen

Hana Foglová, 13.05.2018, 14:31
Jsem už tak trochu žumpácký pamětník, sleduji divadlo průběžně od jeho vzniku. Pamatuji první inscenaci Komu zvoní mobil, navštívila jsem pohádky, detektivku i komedia. A musím snpotěšením konstatovat, že úroveň se stále zvyšuje. Mluvím hlavně o výpravě, kulisách, kostýmech - ty byly v počátcích mnohem skromnější. Nyní jsou opravdu na úrovni. Herectví všech protagonistů bylo jako vždy výborné, řekla bych poloprofesionální. Vše přitom zvládají ve svém volném čase! Šťastný výběr hry, skvělá zábava. Doporučuji svým známým, kteří se už zajímají o případnou reprízu.

bourec morušový, 13.05.2018, 13:23
Já bych byl opatrný se slovy jako nádherné....atd...atd...., ale je faktem, že jde za poslednch dvanáct měsíců o jediné slušné žumpácké představení, a to se na fcb může vedení divadla chlubit papírovými diplomy jak chce....
Režijně nápadité pžedstavení přineslo mrazivou podívanou do vztahového mikrosvěta čtyř dam, které předvedly podívanou, na kterou se nezapomíná a která v člověku doznívá ještě dlouho po odchodu z divadla.
Škoda drobné afektovanosti Marcely Polanské, škoda na odiv vystavované maivitě Terezy Pojkarové, škoda přemotivovaných výstupů Vladimíry Horákové a dvakrát škoda dívenkovství Nadi La Mantia Magulové. Chudák holka, dopadne jako její matka - i kdyby předvedla super výkon, nikdo jí to vzhledem k looku holčičky nebude věřit, Čili : vypočítavá mrcha se zjevem terciánky ? Komu to chcete namluvit ?
I když uznat se musí u všech 4 samiček práce s řečí i pohybem.
hudební vložky byly výborná volba, napodobení stolků a a inspirace divadlem U Valšů bylo trapné.
Za sebe dávám 75 procent.

Barbora, 12.05.2018, 09:18
Nádherné! U představení Dámská šatna se člověk musel smát, ale na konci jsem se vážně musela držet, aby mi ta slzička neupadla. Skvěle zahrané!

kladivoun, 15.12.2017, 23:56
Dokonalá zábava !
Opakovat co nejdříve ve stejném složení.
Abeceda dvou učitelek aspiruje na show roku - jedinečné !! Ale i ostatní super, dvě hodiny málo, klidně více. Nechápu, proč chodí tak málo lidí, a není to vánočním časem, je to setrvalý stav,

Luboš, 15.12.2017, 23:24
Improvizační show se mi moc líbila! Všichni herci byli skvělí :).Těším se na další podobné akce.

Věra, 23.11.2017, 10:55
Děkujeme za příjemný večer strávený ve vaší společnosti. Představení "Já jsem Herbert" i divadelní improvizaci jsme si moc užili a už se těšíme "na příště". Věra, Petr a Eliška z Úhonic

Drtič, 19.11.2017, 23:24
Nezklamali.
Ani rozkošní Martin s Alenou jako seniorská uštěpačná láska, - 75 procent, ani naivní mládí v Tajných dveřích zdatně sekundující matadorům M+J - 69 procent.

Gulliver, 16.10.2017, 14:17
Stylizace do laciné holky od střelnice se fakt "povedla". Bohužel pro soubor, to ubohé děvčento myslelo vážně.Polovina moderátorského dua nejenom, že neumí mluvit a nikdo jí nerozumí, ale když nemá soudnost ona, měli by ji mít vedoucí souboru nebo rodiče. Mužské části se sem tam povedl vtípek, ale beznpapíru by to vyznělo méně amatérsky.
Nějak se to letos vleklo, návštěvnost pramalá.
Nakonec nejlepší třetí odpolední představení.
No, tak zase za rok

Ivana, 23.07.2017, 14:43
Konečně jsem viděla představení Ochotnického spolku Žumpa"Dámská šatna".V pátek 2.6.2017 jsme se vydaly pěšky z Rudné do Nučic s mojí mamkou a s kamarádkou Pavlínou. Překvapila nás zdařilá rekonstrukce Lidového domu a milé uvítání.Toto představení bylo okořeněno situací, kdy se režisér ujal jedné ze ženských postav, z důvodu náhlé nemoci jedné z hereček a ujal se této role bravůrně.

Chtěla bych moc poděkovat za nás všechny za opravdu věrohodné ztvárnění ženských postav a osudů.

Byl to opravdu krásný zážitek a moc děkujeme.

V září se přijdeme podívat znovu.

Erika, 08.06.2017, 20:22
Nová hra Dámská šatna od Arnošta Goldflama je výborně obsazená a zrežírovaná!Mám velký kulturní zážitek!Doporučuji!!

Jana K, 03.06.2017, 21:47
Včera jsem viděla vaši hru "Dámská šatna" a nemohu než chválit a chválit!Byl to opravdu zážitek a já vám za něj děkuji.Před vámi všemi smekám"KLOBOUČEK DOLU"

','hhh', 26.05.2017, 12:33
a

Melandros kaktusový, 05.12.2016, 09:48
A já souhlasím s příspěvkem Kateřinky,
A prosím o zveřejnění kontaktu na krásnou a sexy policistku, nechal bych se od ní zatknout.

Kateřinka, 03.12.2016, 15:42
Včera jsem měla možnost shléhnout představení Sicilská převodovka.. Výkon všech herců byl grandiozni, obzvláště vynikal nadaný Filip! Byla jsem unešená, na jaké urovni bylo vystoupení. Do ted rýmuju!

anxious, 28.11.2016, 08:31
Martin a Alena forever !
Kůlovej tyjátr, Čtyři i Já jsem Herbert, bezkonkurenční divadlo.
Zamrzí nízká návštěvnost...
Proč na vás chodí čím dále tím míň lidí ?
Začalo to Žumpa dnem, přes Kahan, hrajte víc v Nučicích, odrodili jste se.

valerie, 17.10.2016, 09:17
Perfektní podívaná, inspirativní dílny, vtipné logohrátky v dramatické dílničce, dobré jídlo, hezké výrobky v prcovní dílně, pohádkové dopoledne se moc povedlo

Luboš Kos, 16.10.2016, 21:26
Byl jsem sice jen na odpoledních představeních nučického kahanu, ale všechna se mi moc líbila. :) Poklona všem účinkujícím i organizátorům.

Filip, 16.10.2016, 21:16
Sobotní Nučický Kahan se mi velice líbil. Hned od první pohádky místního ochotnického spolku (určené především pro mladší diváky) jsem se bavil. Nemohu říci,nže jsem viděl všechny představení, ale zameškal jsem myslím jen dvě. Vystoupení, která jsem tedy viděl, se mi velice líbila, bavila mě anpřenesla na mne dobrou náladu. Proto můžu rozhodně doporučit dalším lidem a svým známým, aby se na příští podobnou akci zašli alespoň na chvilku podívat a zkulturnit se.

Alena, 05.07.2016, 06:35
Dnes je tomu přesně rok, co zemřel Josef Magula. Věnujte mu, prosím, vzpomínku.
Díky, Alena

Vacek, 22.06.2016, 22:56
Chci poděkovat za minulý čtvrtek,kdy Žumpa připravila ztvárnění fiktivního Eliščina snu. Plný sál tleskal, někteří diváci i ve stoje - autorce, režii, hercům, aranžmá....
Žumpa jede už na jistotu, ale stejně má v sobě tu prvotní pokoru jako v dobách, kdy začínala. Vzácně shodlé osazenstvo napříč věkem a schopnost se domluvit v kombinaci s úctou k zakladateli. Tohle je recept pro ostatní soubory. jen dál.

Součřková, 18.06.2016, 08:49
Čtvrteční představení patřilo k tomu nejlepšímu, co soubor kdy zrealizoval. Je velké štěstí, že mánsvou kmenovou autorku. Pásmo Jene, Jeníčku, bylo slušné, ale Co se zdálo Elišce bylo o dost zdařilejší. Slušná režie, genius loci Husova domu,jedinečné výkony herců na pozadí dobře vybrané hudby. Dále i zdánlivé maličkosti, jako výstava dětských kreseb, grafickynvyvážené programy a vstupenky, to všechno umocnilo celkový úspěch. To, že v závěru vstali diváci a tleskalinve stoje, bylo přirozeným vyústěním toho, že hra se jim líbila. Je dobré, že také někoho napadlo připomenout první výročí úmrtí zakladatele souboru pana učitele Josefa Maguly.Za všechny diváky moc děkujeme a věříme v brzké opakování. Radmila Součková a Milena Klasnová

Marek Blažíček, 28.04.2016, 21:35
Mně se nejvíc líbil Herbert těsně následován Telegramem. V Herbertovi to byl koncert a jak Martin, tak Alena byli lidsky uvěřitelní a to znamená, opravdu kvalitní stvárnění. Telegram pak byl koncert, taková ideální krátkohra, bravurně zahraná role paranoidní herečky. Přiznám še, že Čtyři mne neoslovilo tématem, tak nějak když se vžiju do pozice, kdy mi někdo mává zbraní u hlavy (a nemohu vědět, že to jen hraje pro zahnání nudy ostatním), tak se prostě nedokážu smát, tohle bych si dovedl spíš představit podané víc jako drama. Opuštěná mi pak tématicky připadla taková nevýrazná, nevěděl jsem, jak si to vyznění vyložit. Závěrečné dopostelevlezení se mi líbilo a moc, ale tak jsem ještě skoro mlaďoch, pan Janovský měl krásnou stylovou rozlučku.

Adam Nohejl, 20.04.2016, 15:30
Já jsem Herbert bylo divácky vděčnější, protože to tak prostě je, že lidem je blízké to, condobře znají z vlastních životů.
Čtyři je pro ně, s výjimkou hrstky inteligence, neuchopitelné a neskousnutelné, kdežto jednoduchý svár dvou sklerotických manželů, vzpomínajících a JENOM snícich, je pro ně milou vstupenkou do dob příštích.
Opuštěná byla v mnoha ohledech textově slabá, ale oba herci, a hlavně ten, co jen tak přicmrndoval, dělali co mohli zadělali na malý zázrak. S tím se nic jinak dělat moc nedalo.Telegram patří kamsi do Violy a Vlezte do mojí postelense vydařilo včetně finále. Oceňuji drobné vtípky se svatební fotkou Regálových, dobré kulisy a mnoho dalších věcí. Sobota se po všech stránkách zadařila a souhlasím s názorem, že bylo pěkné připomenout i osobnost JM.

Vítek, 20.04.2016, 09:37
Proč pořád řešíte, kdo byl v jaké roli nejlepší, kdo to tzv. nedal, kdo mohl být ještě lepší, kdo mohl nahradit někoho jiného, kdo mohl lépe zařadit jiné tituly...atd...atd...Vy věční rejpalové, jděte, a udělejte takový nádherný den sami a uvidíte, že to není taková selanka a že jenom totální hlupák řeší bezprostřední nepřítomnost herečky nebo nezařaditelnost Telegramu. Mně se moc líbilo všechno, pravda, Čtyři trochu více,Já jsem Herbert se zase vícenlíbilo obecnému publiku, Opuštěná nadchla intelektuály a Vlezte do mojí postele bylo avízované jako rozlučková derniéra, což je zvláštnost sama o sobě ajako taková se pro svá specifika musínbrát.
A řešit věk, vzhled,něžné gesto zesnulému, útěky aktérů, je trapné a zavání to závistí. Žumpo, nedej se odradit, všichni jste výborní a děláte pro slávu obce hodně.

Anonym, 19.04.2016, 09:41
Herecké obsazení Já jsem Herbert neznamená dvakrát šťastnou ruku. Na místě Aleny bych si představovala mnohem uvěřitelnější Marcelu nebo Zuzanu. Nesdílím z té hříčky obecné nadšení a když připouštím asi dlouhotrvající nácvik a to, že oběma hercům bylo dobře rozumět.Ale Alena tam nesedí, to není role pro ni.

Anonym, 19.04.2016, 09:26
ad Hrdličkovi

Souhlas s tím, že Čtyři a Já jsem Herbertnpřeskočili nevídanou kvalitou Opuštěnou a Vlezte do mojí postele.To poslední představení si měli herci zahrát jenom pro sebe a podívanou s předáváním darů si nechat do zákulisí. Když pan Pilař říkal, že herci budou k mání po představení, tak proč tam nezadržel Alenu Magulovou. To mám za ní běhat do školy, abych se jí zeptal i pana Kozáka na věci se vznikem hry spojené ?

Oleg, 19.04.2016, 08:49
Ono je to trochu jinak, přátelé. Lid venkovský potřebuje chléb a hry. Proto se mu nechce přemýšlet. Věrohodné manželské "drama" dvou pomatených seniorů v neoddiskutovatelně nejlepším hereckém výkonu dne lidem možnost her a zábavy nabídlo. Herbert a Muriel by rozhodně neměli zapadnout, Čtyři jsou fokusově zaměřeni na jiné publikum. Navíc jsem je viděl už v Mezouni. Nuriel a Herbert si sedli po všech stránkách, možná byl trochu slabší rozjezd, ale pak to dostalo správný "rejd".
Na okraj : osobní vzkaz : paní učitelko, ještě v září jsem si myslel, že budete žít znpověsti svého muže, ale osobní tragédii jste ustála s grácií, Debil anonym to napsal nešikovně, ale vážně hrajete jinak, líp....o pohledné tváři ani nemluvě.

Pelcl, 18.04.2016, 23:04
Já jsem Herbert bylo velmi milé, ale jednoznačně nejlepší byli Čtyři. Opuštěná trochu nudila... spíše vinou textu než vinou herců. Díky za skvělé odpoledne.

Vávrovi, Rudnáí, 18.04.2016, 21:51
Je řada povedených představení, je řada slušných herců a jsou také představení, na které divák zapomene hned po skončení vlažnéhpo potlesku. Telegram na přehlídce neměl co dělat, o tom žádná, Čtyři neurazí a ani nenadchnou - lepší by bylo uvedení Averčenkova Sebevraha, stačí nebýt líní a podívat se do Satirikonu.
Ale jestli někdo významnou měrou přispěl k velkému zdaru sobotní akce, pak to byl pan Kozák a paní učitelka Magulová. Tahle dvojka na sebe slyší, nabvíc, Alena má slušný potenciál v komediálním herectví. Svižná hra, výtečná výslovnost obou herců, hlasitý projev, Martinova dobrá studie seniorského pohybu a Alenin půvab, laskavé hašteření.....tohle všechno spolu s dohady v publiku kolik těm dvěma vlastně v reálu je, způsobily, že v kuloárech tahle hra byla výlučně označena za nejlepší....Zaslouženě !!!!
Doufáme, že hra nezapadne a uvidíme ji co nejdříve i na dalších místech.
Hloupé bylo, že hlavní protagonisté pak zmizeli a nebyla beseda. Hezké bylo gesto polibku panu manželovi.
Opuštěná těžila jenom z očekávaného zrychlení, jinak nic proti ničemu. Posterl stavěla na rozlučce s oblíbenou nučickou personou a už to nebylo o divadle ale o erotice. Budu bsec opakovat, ale opětnmile překbvapila dvojice Martin s Alenou, kterým se prostě v sobotu dařilo. Doprovodný program byl lepší než u Kahanu, jídlo bylo skvělé a pěkná byla i vzpomínka na pana učitele Magulu na panelu i na přilehlých místech.Spokojenost převládá, ale hra o zapomnětlivých starcích byla vskutku nejlepším zážitkem - na tom se shodli úplně všichni.

Hana Foglová, 18.04.2016, 16:24
Sobotní odpoledne se Žumpou jsem si opravdu užila. Už vstup s výstavou bylnkrásný, a všude připomínka Josefa Maguly - ta byla ostatně přítomna po celé odpoledne. Moc se mi líbila premiéra hry Já jsem Herbert, oba "senioři" byli rozkošní. Velmi příjemně mě překvapila i další premiéra Opuštěná, vtipná jednoaktovka výborně zahraná. No a senilní hrabě pana Janovského - legrace, zábava a současně lítost, že už ho nebudeme vídat. Josef Magula by byl jistě pyšný, že divadlo, které založil, žije dál.

Hrdličkovi, 18.04.2016, 12:23
Milé a perfektně připravené odpoledne a večer, moc se nám líbili hlavně Čtyři a také Herbert, skvělá byla výstava.

Nouzák, 17.04.2016, 13:16
Směrem časově k večeru ubývalo hercům sil, takže Vlezte donmojí postele byla nejhorší hra a Já jsem Herbert ta nejlepší. Telegram je mimo kategorii hodnocení, tematicky se tam vůbec nehodil, čímž neshazuji hlavní aktérku, která byla výborná. Dramaturgicky to bylo mimo zařaditelnou mísu.Postel už jen byla parodií na parodii, ale každý to bral jako šou pro pana Janovského, takže se to dalo se skřípěním zubů ustát. Když jsem chtěl po já jsem Herbert si tonrozebírat s herečkou, tak nebyla k nalezení, ani k dispozici. A herbert utekl.
A co bude dál....

Volejníková Andrea, 17.04.2016, 10:45
Jednoznačně nejlepší byly hry Opuštěná a Já jsem Herbert. Poslední jmenovaný kus by byl dokonalou rozhlasovou hrou. Oba herci se vyžívali v jednotlivých pasážích a celé to bylo svěží a humorné. Martin to dfal i obrazově, Alena se tam nehodí vzheldově, to není role pro ni, i když jinak smekám ......

Anonym, 17.04.2016, 10:40
Ty seš debil anonyme a tady si troufáš bez fejsu, tady seš anonym. Nech ji na pokoji.

Anonym, 17.04.2016, 10:24
Velkej soráč, pančiteli, ale ale vod tý doby, co režírujete na pravdě boží, tak vaše životní múza vypadá čím dál tím líp a hraje taky čím dál tím líp.nSnad bezpohlavní archanděl Muriel včera dostal podobu vaší krásný netykavý ženy.

Alena, 13.01.2016, 10:09
Ahoj, všichni,
Pepovi by právě dnes bylo jednašedesát let. Prosím, vzpomeňte si na něj, díky Alena
PS : Byl by pyšný, že Žumpa žije dál....

Ivana , 05.01.2016, 22:37
Dobrý den, ráda bych Vás kontaktovala ohledne Vaseho zajmu hrat na nasem festivalu, ale bohužel se mi vraci emaily a nemam na Vas jiny kontakt. Muzete me, prosim, kontaktovat Vy? Dekuji předem.

Anonym, 15.12.2015, 10:48
áha, kyselé hrozny. Nedejte se otrávit, už vůbec ne někým, kdo "dělá do umění" (au!). Bylo to perfektní.

Anonym, 14.12.2015, 15:44
ad Tereza Boučková : rýmovaný text se učí mnohem lépe než běžný, nerýmovaný. Běžná znalost pro toho, kdo chodil do školy.
Soubor disponuje hezkými herečkami - že jsem si nikdy nevšim´.

Anonym, 14.12.2015, 15:41
Pět slov pouze : Žumpo, tvoř šťastně a dlouze !!!

Hokaido, 14.12.2015, 15:39
Mícháte žánry, pomíjíte ikonografii, divákům ze třetí cenové je to asi jedno, ale nám, kteří děláme trochudo umění, ne.
Číslo na policistku vyměním za mail na Kitty.

Anonym, 14.12.2015, 15:08
Čtyři slova jen: autor by byl spokojen!

Jan Bouček, 14.12.2015, 13:00
Byl jsem na představení žumpy poprvé a moc se mi to líbilo, chtěl bych začítnchodit pravidelně na vaše představení.

Tereza Boučková, 14.12.2015, 12:52
Včerejší výkony byly opravdu skvělé, obdivuji schopnost herců zapamatovat si takový text ve verších :) KrvavánPeggy ve mě zanechala nezapomenutelný dojem !!! :) občasný nesoulad mezi zvukem a děním na jevišti nemohl toto představení pokazit :)

Adéla Balcarová, 14.12.2015, 12:45
Včerejší představení bylo skvělé, nasmáli jsme se a herecké výkony byly úžasné!! Smekám před herci, zejména pak před Peggy (Ivetou Legátovou) a Marcellem (JakubemnPilařem) - jejich výkony mě nadchly! Hra měla spád a rýmovaný text byl vtipný a několik hlášek člověku zůstalo v hlavě i po představení! Jen tak dál a těšíme se na další představení!!!

Anonym, 14.12.2015, 10:37
Mikrorecenze : radím příště použít zvuk z podia a do péáčka pustit to,nco jinak chybí. Dvakrát začal zvuk dříve, než měl.

Oksamura, 14.12.2015, 09:31
Včera to byl kůlovej zážitek, myslel jsem , že to budenvopruz, ale bylo to vtipný a neudejchaný. Místy haproval soulad zvuku s reálnou střelbou na jevišti a nasvícení mělo chyby, ale jinak dobrý. Máte používat Fresnel LED bílou diodu. Sem tam se do toho pletly stíny. Šlo by tu napsat číslo na tu policistku ?

Onyx, Vitalij,Olgoj,Roman, 13.11.2015, 16:47
Naše malá, milá, krásná a statečná paní učitelko,
my, vaši studenti, vám děkujeme za radostné radotínské chvilky. Přišlo nás pomálu, ač jste nás motivovala dostatečně faktem, že kdo přijde na divadlo,, nebude psát opakovací test z " regardless of..."
Moc jstense nám líbila, celý váš soubor také, a vůbec vám nevěříme, když jste poznamenala, že vás mrzí vaše přeřeky a že jste to souboru pokazila,na že na to své selhání musíte pořád myslet. Naopak, to vaše něžné závěrečné gesto, kterým jste tam nahoru svému Pepovi při děkovačce poslala vzkaz, dojalo i tynnejvětší zatvrzelce. A zrovna tak není důležité, že představitelé Otty, Samuela nebo Aloise byli špičkou. Důležité je, že Žumpa hraje.
Mocnvám to, paní učitelko, slušelo, jenom byste měla zkouknout film Ztraceni v Mnichově a Ztracena v překladu, aby soubor za chvíli nezačal nacvičovat shakesperovské drama Ztracena v prostoru. Hlavní roli už máte jistou. Chceme vás mít ještě dlouho rádi.

Anonym, 14.10.2015, 15:06
Nám se to líbilo celé... odpolední představení také... dobře, že to nebyla akce jen pro děti, dospělí se také chtějí bavit :-)

Anonym, 14.10.2015, 14:55
já jsem z toho byl rozpačitej

Pluto, 12.10.2015, 12:22
Druhý ročník Kahanu začal slibně, ale postupně vyšumíval, až v samotném finále se ztratil v slábnoucím potlesku těch, kteří zbyli.je to škoda, dětské dopoledne mělo švih, možná stačila jen dvě představení. Ale poobědové pokračování už bylo nic proti ničemu.
Paradoxně tak nejlepší ze všeho byl doprovodný program. Hledání zapomenutých obrázků a hra na schovávanou se slovy v dramatické dílničce a výroba vařečkových herců byly pro děti přitažlivějšínnež tři dlouhá divadla. O psychedelickém výkonu moderátora snad ani nemá cenu psát. Škoda.

Olga, 30.06.2015, 13:31
Dobré odpoledne, milá a všemi uctívaná Žumpo !!
Včera jsem se účastnila vzpomínkové inscenace o Mistru Janovi. Upřímně vám děkuji za krásný zážitek, který mě provázel celým zbytkem dne. Zručně napsaný scénář, k tomu výtečné výkony v dobových kostýmech, nezbytná humorná vsuvka majestatikus pluralis pana Maguly -Zikmunda a to vše v laskavém a nenásilné balení. Děti byly skvělé a já opět konstatuji, že nučický soubor má na vysvědčení za tento školní rok samé výborné. Hezké léto a těším se na podzimní hry.

Luděk Fuxa, 29.06.2015, 21:17
Osgood Fielding: Hlava je původně z výlohy, ovšem prošla zkušenýma rukama profesionální maskérky z Nové scény Národního divadla a mé dobré kamarádky Veroniky Jiranové. Pepa Magula skutečně byl na "zkoušce hlavy, dokonce dvakrát.
Použitý materiál je latex.

josef magula, 24.06.2015, 15:08
Opravdu srdečně děkuji neznámému off dayovi za mé přirovnání k Jiřímu Pechovi. Byť si nemyslím, že bych si to zasloužil, větší pocty se mi dostat nemohlo. Jiřího Pechu jako herce miluju!

Anonym, 24.06.2015, 13:47
ad příznivec - souhlas - Martin Kozák nemá konkurenci, zná míru, věděl, kdy přitlačit, kdy odlehčit, hrál nejlíp.

příznivec, 24.06.2015, 13:45
Kdyby bývali v hledišti seděli palermští soudci Falcone a Borselini, byli by tak uchváceni Žumpou, že by pověsili taláry na hřebíček.
Výborné výkony, dobrá režie a opětovně potvrzená pravda, že původní autor píše pro lidi, které zná. Ze všech nejlepší jednoznačně Martin Kozák, nadějný je Filip Hecl. Ostatní nadmíru slušný standard. Zpěv průměrný, scénografie nadprůměrně dobrá. Režijní nápady milé, místy očekávatelné. Prosíme co nejdříve znovu.

Anonym, 24.06.2015, 08:53
Dobrý den, chci poděkovat za nádherné představení. "Drsná" gangsterka způsobila mé ochraptění od smíchu. Strašně se mi líbilo, jak šly postavy divákovi naproti. I když to Josef Magula napsal řemeslně dobře, kdyby nebylo super výkonů herců, tak by to ani sebelepší text nezachránil.
Divák se ztotožňoval s podsvětím a pranic mu nevadily potoky krve. Je to Cosa Nostra - Naše věc, mohla sinŽumpa říci, ale ona ctí diváka a jde mu vstříc.
Capo di Capi Re Martina Kozáka byl tak dobře ztvárněn, že kdyby o nučickém zastupiteli Kozákovi věděl Scorsee, bylo bynpolitické kariéře.

Anonym, 23.06.2015, 20:57
Hrajete jen na efekt, to vám nikdo neuvěří. Žádná policistka nemůže být tak malá, nepřijmou ji do akademie, nejmíň 175 cm musí mít a respekt, dlouhovlasá policistka nemůže ve skutečnosti střílet, je hubená, nedohoní dealery, její kolega k nám může jít.

Anonym, 23.06.2015, 20:54
Žumpa je to nejlepší, co obec Nučice má.
Spolek proslavil obec tak, ženširoko daleko se sem sjíždějí lidi právě na Žumpu. nezkazte jí to, závistivci. Žumpa jede !!! Líp než Prima !
Naprosto mě dostal Josef magula, muž dvou tváří n- na jevišti dokonalý herec, ve škole neproniknutelný učitel.Jing a Jang,
Jekyll a Hyde. Už se k autorství začíná hlásit - linkněte na Hry uvedené.
Žumpa má ten kredit, že nikdy nic úplně neposr..a. To se cení, ať šla ven s čímkoliv, vyšlo to. To je malý zázrak.

Anonym, 23.06.2015, 16:36
Kolosální legrace. Skvělé herecké výkony. Brzo ještě jednou, prosííím!

Madrovi, 23.06.2015, 12:46
Bavili jsme se celou dobu ohromne. skvela hra, skveli herci, doufame, ze brzo bude repriza

Dr. Roman Fais, 23.06.2015, 11:33
Divácky přitažlivý žánr, navíc v kombinaci s rýmovanou podobou se jevil jako sázka na pravděpodobnost blížící se jistotě. Škoda jenom, že autor nedal větší prostor zástupcům zákona. Možná se měla sličná policistka na jevišti zdržet déle, možná měl vládce zločineckého impéria více zdůraznit vazby na svou rodinu a svou krev. Rodina bývala pro mafiánské bardy vším, je to jeden z typických atributů. Snad autor hry měl méně vystavět gangstera jako sympatického hrdinu, je to nevýchovné, navzdory zjevné parodizaci postav. Autor si tak trochu hrál na Forda Coppolu. Ten to ale pečlivě balancoval, každému dal podle jeho zásluh. Ale provinční představení se setkalo s ohlasy, veskrze kladnými.

Hana Foglová, 22.06.2015, 16:17
Trochu Járy Cimrmana, trochu Shakespeara, něco málo Erbena a špetka Limonádového Joea. Tím vším okořenil autor svoje dílo - a že se povedlo. Ty rozkošné verše! Před amatérskými herci, kteří vše dělají ve svémnvolném čase, klobouk dolů. Velká legrace, bavila jsem se. Přejinhodně dalších podobně povedených představení. Hana Foglová.

Anonym, 22.06.2015, 16:08
Mohu dostat mobil na Filipa Hecla ? Prosíííím, Žanet

Aleš, žák, 22.06.2015, 16:04
Kolika, myslíte, že došlo lidem, co znamená zkratka RIP ? Skoro nikomu. Báli se ze studu optat. Já se ptal Aleny Magulové, a ta mi řekla "Rest in peace"
čili "Odpočívejte v pokoji".Kdybych k ní nechodil, tak se taky bojím zeptat.

chobotnička, 22.06.2015, 15:58
Už dlouho jsem se tak nepobavila.
Někteří přispěvatelé si nevidí na špičku nosu. Nenechte se otrávit, jste super spolek, a to se hned tak nevidí, fungující, jak jsem se dočetla na stránkách, už 13 let.
PS....proč jste nepozvali kmotra Janouška ?

žehrovické bohyně, 22.06.2015, 15:54
Přátelé,
byli byste ochotni postoupit autorská práva mladému začínajícímu spolku ? Za jakých podmínek ? Mohli bychom dělat změny ? režírovali byste nás ?
Můžete, prosím, odpovědět tady ?
Z jistých důvodůnpředčasného prozrazení zatím ukrýváme naši identitu. Děkujeme

Osgood Fielding, 22.06.2015, 15:51
Smál jsem se od začátku do konce, bylo to výborné a ač byla noc ještě mladá, nenechal jsem si kazit vkus televizní zábavou, byť mi to pan Magula v úvodu nepřímo doporučoval. Naopak, když noc zestárla, seděl jsem u piva a " přehrával "
si věrně jednotlivé skeče. Mám dotaz : jak se dělala uřízlá hlava matinky ?To seděl Josef Magula předlohou ?

Martin, 22.06.2015, 14:56
Bylo to naprosto skvělý. Připraveno a odehráno lidmi, kteří se tím zabývají jen ve volném čase po práci - klobouk dolů. Držím moc palce!

off day, 22.06.2015, 14:43
"Jmenuji se Martin Kozák, ale říkejte mi Don Vito Corleone..."ano, tak měla znít první věta úvodního vstupu
Martin Kozák se v roli našel, s neskrývaným potěšením se v ní ráchal, rachiticky třásl, ale nepřehrával, nenatahoval to do komična za každou cenu. Spolehlivě dávkoval ty nevyřčené hrozby, které s sebou nese charakter nejvýše postaveného mafiána.Drobné detaily, prsten, hůlka, pistolka, chyběl mi jenom tlustý doutník.....pomohly perokresbě jeho postavy úplně dokonale. Moc se nám včera líbil. Totéž platí o Ivetě Legátové. Nejenže připomíná Janu Brejchovou za mlada, ale navíc i tak dobře hraje. Josef Magula si napsal roli na tělo, připomíná mi více a více Jiřího Pechu v roli nezapomenutelné Babičky Boženy Němcové. Třeba si i pan učitel někdy střihne babičku méry. Krásná Terka Pojkarová, femme fatale souboru, hrála rutinně svou naivní Kitty a zvládla ji slušně, leč tak trochu očekávatelně. Jakub Pilař, jak jsem si přečetl v programu, dělal asistenta režisérovi, a tak asi neměl sílu pojmout roli jakkoliv jinak, jen ne nudně. Nějak mám pocit, že národem mezouňským milovaný Jakub začíná hrát všechno stejně, na jedno takzvané brdo, jedno zda slouhu ve Vzpouře masek, či hrobníka, či mafiána nebo Vaška - všude je sice okouzlující, chlapecký,nbezprostřední, ale ,ó bože, tak stejný. Luďa Fuxa jako režisér dobrý, jako herec a zpěvák dokonce velmi dobrý.
Omladina souboru je trumfem. Pokud Filipa Hecla, Jakuba Třešňáka andalší nesmetou nové školy, vztahy, souvislosti, tak má soubor o budoucnost postaráno.
Marcela Polanská a Martin Beneš rozesmáli publikum během scénky v cukrárně dokonce několikrát.
Doufám jen, že hra nezapadne a bude mnohokráte reprízována.

Anonym, 22.06.2015, 14:13
režisérské dvojici :
bylo to kolosální, buďte vysmátí, jste oba dobří, možná víc než dobří, předcházejte si autora, ať ještě něco napíše a herce, kteří takhle zvládnou hrát, dík

Apollo Tučapy, 22.06.2015, 14:08
Dobrý den,
rádi bychom se na tomto místě s vámi podělili o několik postřehů :

- "oldfashioned" režie v době technických vymožeností je sice úsměvná, ale když si člověk na divadelním představení začne připadat jako v multikině, tak něco není OK

- podařený text doslova volá po parodii na dnešní dobu, tak proč to nevyužít politicky, aktuálně

- každá hra, pro jistotu nazvaná úlet, bývá pro inscenátory lákavá právě odsunutím odpovědnosti za případný neúspěch : nezadařilo se ? není divu, my vám říkali, že jde o úlet. Takže propříště tutonprvoplánovou součást názvu nechte stranou, i slovo " převodovka" namísto "spojka" je vtipem na úrovni žáků MŠ

- nejlepší herecký výkon předvedli Legátová Iveta, Kozák Martin, Hecl Filip, Polanská Marcela, ale i ostatní epizodní herci byli dobří

- ostroznalci Svěráka a Smoljaka pochopili při úvodních slovech, kdo je autor hry, bylo tedy hloupé to tajemstvíndéle natahovat, tak schopný autor by jistě našel vtipné prostředky ke svému coming outu
- nesporným kladem je
diváctvo, nikdy jsme neviděli, že by přišlo u nás tolik diváků - závidíme

- líbily se nám drobné skeče, přelétavé kontrastní polohy herečky Legátové Ivety, stínohry, byť odkoukané dozajista od jiných souborů, že, braši?, dále vtip s hlavou, se znaménkem prostřelení čela, vtip s emisemi opatřeným košem, vtip s nesourodou dvojicí policajtů, detaily typu květin v klopách, dvojrole a trojrole.....groteskní nám přišla scéna na hřbitově - mimochodem patří k nejsilnějším momentům hry zrovna jako online hlasový vstup reportérky
- se zpěvem se to má stejně jako se slovem úlet v názvu a se skrytým autorem - raději to předem "shodíte",nabyste nenesli náhodou odpovědnost za neúspěch
- ale celkově převládá spokojenost, a to ještě jsme nepochválili programy

Anonym, 22.06.2015, 13:19
ad Milan Třešňák
- souhlas po všech stránkách
- nechápu důvod, proč se autor urputně snaží dát od svého "dítěte" ruce pryč
- tak příště, vnrámci inovace, neuvádějte na programech, kdo stojí za režií, zvukem, světly a hercům nasaďte masky, aby je nikdo nepoznal...a všechno to sveďte na Járu Cimrmana
- při vší úctě k autorovi, ono to totiž vyznívá tak, že pro sichr se uklidí do autorského ústraní "Top secret", co kdyby to diváci vypískali..že ano, tak si raději počkám...a když to dobře dopadne, tak se milostivě přiznám ke svému autorství
Je to škoda, člověk má jít s kůží na trh, notabene, je -li to sám ředitel souboru a je-li hra koneckonců podařená

básník, 22.06.2015, 10:44
Je to značně nemilé
číst příspěvky zavilé.
Úlet vpravdě kolosální,
způsobil hněv triviální
pisálků a "kritiků"
plný hrozeb, výkřiků...
Schováni za anonymy
vymýšlejí pseudonymy -
úkryty pro slova zloby
nemajíce jiné džoby.
Ať to zkusí sami, sakra,
pomíchá se jejichnčakra.
Být rejžou, to není slast,
tak přestaňte se strachy třást
před výlevy těchnzávistivců,
před příspěvky " kreativců ".
Volám znovu, zas a opět
budeme si spolu hovět.
na další hře milé Žumpy
vyženeme tyhle lumpy.
Vivat, vivat mafie,
autore, náš génie.
Někomu tvá snaha vadí,
tahaje pradávné vády,
které s tebou v škole měl,
na ně já už zapomněl.
Hleď jak zdárný básník jsem
být člen Žumpy je můj sen.
Sic, však byl jsem odmítnut,
glosovat nepřestanu, buď jak buď.
Spolku fandím z povzdálí,
až budete vyzrálí
názory mé přijmout hladce
řeknu ano v malé zkratce.

Anonym, 22.06.2015, 10:13
Učitelka nám zakázala semhle psát. Ale mělo se střílet z Tommy gunu, značka Thompson M 1928. Jinak to byla dobrá sranda.

Anonym, 22.06.2015, 10:10
Ota Kohout forever !

dafné, 22.06.2015, 10:09
Pro nedělní představení mám jen pochvalná slova. Všichni, na prvním místě režisér a jeho pomocník, herci, autor, zvukaři a osvětlovači byli srovnatelní s nejvyššími profesionály oblastních divadel. Bavila jsem se, jak dávno ne. Prosmála jsem se více jak hodinovým kusem a uteklo to strašně rychle.
Žumpa asi nabírá nový směr, ale když spojí obojí, tradici i moderní pojetí, bude mít diváky napříč věkovou, inteligenční a osobní škálou.
PS: když ogaři majú gule jako asistent a režisér, když se povede napsat dobře hru a když herci hrají duší, je to radost na soubor jít.

Anonym, 22.06.2015, 10:01
Filípek je nejlepší !
Filípek je náš !
Filipe, byl jsi boží.

Anonym, 22.06.2015, 09:42
Precizní, nápadité, vtipné, akční - mám pro soubor jen slova uznání. Urban má pravdu, že se to má hrát na Kahanu.

mazel, 22.06.2015, 09:39
Kdybyste se atmosféru chicagského podsvětí nesnažili dohánět zbytečně a přehnaně dotaženými detaily, bylo by to lepší. Na druhou stranu nápad s uřízlou hlavou a pistolkou kmotra byl dobrý. Ty veršenv celé hře púsobily svěže. Škoda jen, že mi to celé připomíná částečně neumělý remake na Bonnie a Clyde. Ale protože mám rád nadsázku a narušení tradičních postupů, považuji včerejší představení za nejlepší v historii Žumpy.

Anonym, 22.06.2015, 09:30
Vážený pane režisére i pane pomocný režisére,
ještě mi chyběl matrixovský zpomalovák, abychnsi pomyslel, že si oba hrajete na Ridleyho Scotta. Je Žumpa pořád ještě ochotnické vesnické divadlo nebo se někdo snaží převést Pulp Fiction historky z podsvětí na plátno a na jeviště ? Patří to sem ? Nezpronevěřujete se prapůvodnímu poslání vesnických spolků ? Nikdo nechce, abyste hráli blahé vůle vyčpělé Maryši, ale biják na prkna nepatří.
A ještě něco : MgrA / malý gaunerský autor/ by nic takového nenapsal, kdyby někdo po okolních hospodách v patřičně upraveném stavu nedával nahlížet do kuchyně Žumpy a nevykládal, jak se vaří gangsterka optikou dvou kohoutů na jednom smetišti.Kdo byl na Badysech, věděl všechno.Držet jazyk za zuby aneožírat se, přátelé !!!!

Dan, 22.06.2015, 07:57
Výborná hra, výborné provedení! Ps: fotky z představení by měly být dnes večer.

Milan Třešňák, 21.06.2015, 23:07
Díky moc všem ze Žumpy za hru Sicilská převodovka. Geniální kousek při kterém jsem se výborně bavil. Verše, zpěvy, napětí, krev, humor, krásní herci a balónová scéna, kterou světové divadlo ještě nezažilo. Ještě jednou díky a za celý divadelní svět doufám, že nezůstane pouze u této premiéry.

Lubor Urban, 21.06.2015, 23:06
Dobrý velmi, velmi pozdní večer !!!
Navazuji na předchozí příspěvek a sděluji tak, že i já jsem se skvělenbavil. Protože ale oslavných tirád najdete v návštěvní knize zítra a v dalších dnech přehršel, dovolte mi malé píchnutí do žumpáckého gangsterského hnízda, které učiním nyní, protože pracuji převážně v noci. Já se kritikou živím a možná mám k umění nejblíže z vás. Třeba názorem recenzenta neopovrhnete a zamyslíte se nad ním. Žumpu znám dlouho, na drtivé většině her jsem byl osobně přítomen nebo mi je manželka věrně reprodukovala. Dnes jsem se ale o osobní zážitek nechtěl připravit. Už masívní plakátově - upoutávací kampaň slibovala něco nového, něco, co všem vyrazí dech !! zadařilo se jenom z části, i když nepochybuji, že prostší a jednodušší odnože diváků odcházely z divadla nadšeni, volaje jména aktérů - sám jsem byl toho svědkem. No, prvně musím konstatovat, že celé představení stojí a padá s autorským Magulovým veršotepeckým dílem.nKdyby toho nebylo, nebylo by co hrát. Pan učitel / a toho se ani ke stáru nezbavil..../, pokládá diváctvo za skupinku polointeligentních tvorečků, kteří nepoznají jeho, tak typický, rukopis... Škoda, že v sále bylyndesítky vašich žáků, pane učiteli, kterým jste veršoval a nebo je, probůh, k tomu nutil. Tak nač ty tajnosnubné tanečky, že je autor neznámý. Že by kvůli pí ár Žumpy ???
Je ponižující pro publikum podsouvat trapně autorství Járu Cimrmanovi a kochat se dohady, přijde - li se na to, že jsem to psal já, veliký Magula. A je to škoda se nepřiznat, protože ten tah, celé to odehrát ve verších, je očividně nosný. Role matinky sedla, hra na zloducha v sukních také. Bravo !!!
A nyní k režii : že jeden tahá hot a druhý čehý, když jsou dva u válu a že je to kusunskoro vždy na obtíž, je stará známá divadelní pravda. Ano, technická trendová cingrlátka , ano, parodie na parodii, ano, nejlepší výkvět herecké elity, ano, dobré ozvučení... to vše umocněno slušným autorským textem...ale proč mi tam něco skřípe ??? Proč se mi chce zvolat : ale tohle tady už někdy bylo !!! Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Limonádový Joe, Někdo to rád horké....Kolosální úlet....že to plynule na tu řadu navazuje ? A je to dobře nebo špatně ?
Herecké výkony hned vedle textu hry další eso v žumpáckém rukávu. Na škále odnjedné do pěti, kde nejlepší je jedna,
stojí slečna Legátová a pan Hecl na pozici jedna plus. Ale daleko je přečnívá mafioso pan Kozák. Lepší se hru od hry a nebezpečně šlape na paty ostatním miláčkům publika, pod kterými se kýve fanouškovská základna. Os nesmělé omývačky, přes žebráka, vymahače školného a přitroublého Vencu vedla trnitá, leč fertilní cesta k pohádkovému starostovi až ke kmotrovi, který jenjeho nejlepším výkonem všech dob. Povšiměte si vy, kteří na Žumpu chodíte roky, že poprvé hrál tělem . A dobře !!! Kanadský krajánek a asistent režie splnil očekávaný standard vaculíkovsko - kotkovského hezounka. A skoro bych řekl, že jindy kvalitní a nad všemi čnějící herecký výkon, rozmělnil v režisérských ambicích. I když si Žumpa ústy svéhonředitele nechala pootevřená zadní vrátka pro kritiku falešného zpěvu, nebylo právě toto vůbec špatné. Cukrárnice paní Polanské zpívala nejlépe ruku v ruce s hlavním režisérem panem Fuxou. Mafiánka Kitty dodala půvab, nepřehlédnutelný hrobník nevídaný apel a nakonec vtipná byla i dvojice policistů z hlediska tělesných dispozic - subtilní a drobná Alena Magulová a hřmotný Martin Beneš byly parťáci k pohledání a právě tento, možná nevědomky dodaný akcent, evokoval reminiscenci na béčkové dojáky, kdy dva parťáci ruku v ruce slouží unpolicie a mstí smrt svých kolegů.
Na závěr samotný chci napsat znovu a opět, jak dobrý se jevil nápad hrát ve verších, znamenitý byl i výběr syžetu a volba herců, víceméně sázka na jistotu.
vadilo mi, že se nezmínil nikdo o prohibici - je to vděčné téma a pan Magula si s ním mohl pohrát a hra mohla být delší. Jinak měla švih a tah na pověstnou branku a je dobré, že se jelo bez přestávky, ta by to jen drobila.
No, a víte, že potlesk trval šest a tři čtvrtě minuty ? Takže, ať se daří i nadále, těším se na další ročník Kahanu a doufám, že Kolosální úlet tam uvidím - byla by škoda ho na přehlídku nezařadit. A ještě na úplný závěr : Kahan by měl mít vyhlášené předem tematické zaměření - už jsem vám to psal v říjnu.
Tak hodně štěstí, MgrA Urban Lubor

Jiří Janovský, 21.06.2015, 21:07
Skvěle jsem se bavil ! Děkuji Jirka

Anonym, 03.06.2015, 14:32
ad psychedelický předchozí příspěvek : stačí napsat, že se to líbilo.

Baláškovi, Macourovi, 31.05.2015, 14:38
Dobré nedělní odpoledne, milá Žumpo !!!
Včerejší vystoupení se tradičně moc líbilo, všechny jeho tři dílčí kusy.
Slečna Naďa Magulová moc hezky zpívala, čertíci v pověsti o nučických pekelnících byli "malí a šikovní", paní učitelka Alena Magulová nezapřela svou profesi. Na ní je už zdálky vidět, že je učitelka. Ale nejlepší byl ten poslední kus. Mluví tak a chová se tak i v civilu. Škoda jí. Zpěvemni sehráním....Jsme rádi, že se vrátil Jakub a je prima, že komentátora jarmarku dělal pan Fuxa. Proslýchá se, že Žumpa vytasila červnový trumf v nové premiéře - tak se těšíme a díky za včerejšek. Líbily seni děti z rudenské školy od pana učitele Maguly v rolích v kramářských písních.

Horčička, 31.03.2015, 11:32
Pohádková hra se nám moc líbila, hlavně představitel starosty. V roli se vyžíval a šla mu sama.nAle i zbylé herecké výkony byly nepřehlédnutelné v tom nejlepším slova smyslu. Sama pohádka byla okouzlující spojením jazyka dob dávno minulých a dnešního moderního vyjadřování. Vtipné vsuvky s hlasy z publika ozvláštnily celý děj. Původní pohádka má nadčasový přesah a v lecčems podvědomě tepala nešvary dnešní doby - okouzlení mocí, malé platy učitelů ,chamtivost a nenažranost některých lidí. Moc se mi líbily dětské role a celé mi tonpřišlo jako svěží představení, které si všichni náležitě užili. Pro Žumpu jsou typické i vychytávky, jakontřeba stylizace v pokladně - strašidla na hřbitově, stylové a mimochodem povedené vstupenky, omalovánka s příšernou Boženou, laskominy pro diváky a další.
S dětmi svých známých jsme si o představení dlouho vyprávěli a musím vám napsat, že děti drmolily jedno přes druhé a hodně věcí si z pohádky zapamatovali. Hanýžce se líbil hrobník, Denisovi Božena. Osobně bych se jenom přimlouval za potvrzení faktu, že Ježíšek existuje. Nechtěně jste způsobily sofistikovaný problém v hlavičce pětiletého Šimonka. Ten na něj věří za podporování celé rodiny...no, a pak přijdete vy - Žumpa s autoritou venkovského učitele a rodiče jsou nahraní....
Za všechny moc děkujeme a těšíme se, až Žumpa zahraje něco nového.

Anonym, 30.03.2015, 13:37
Starosta chtěl sníst pečínku celou a nechtěl se rozdělit, je on to lakomec lakomá jako David Pejřil z naší třídy.
Učitel byl legrační, hrobník pije rum a ne čaj, to si hloupý člověk vymyslel.
Emil je nealfabet a neumí číst amyslí si, že táta jeho potrestá učitele. Ale zanco ? že je kluk debyl po něm ?

Viki podruhé, 30.03.2015, 11:31
Já jsem doma a nudím se. Jsem Viktorka, já vám už psala. Pétě se líbil hrobník, ale ona závidí Lence a říkala, že se v tom hřbitovním stanu pusinkovali Hrobník a starostova holka.
Já myslím, že ne, jsou nezletilci.
Já jdu teď na tablet. Můžu hrát Lenku s hrobníkem ?

Mikloš, 30.03.2015, 11:25
V představení nezaznělo, zda v obci byl kostel nebo nebyl. Kdyby nebyl, tak klekání by se muselo zvonit na zvon. Císař Josef zavedl povinné zvony i do obcí, kde nebyly kostely. A víte proč ? Pro případ požáru a ohně. Všude se teď mluví o znovuzavedení branné výchovy, tak by vaše pohádka měla mít mobilizační akcent. Chybek jsem ale našel více, nadměrečná a podměrečná klekánice, rušení představení hýkáním jedné divačky, moderní stan na hřbitově, jak si to ty děti mají srovnat v hlavě ? Ale snaha se cení !

RF, 30.03.2015, 11:13
Pusa pro slečnu autorku, dvě / větší / pro její starší sestru,pardon, maminku,ona už ví, od koho.
Hezké představení,arciť...

maincraft, 30.03.2015, 11:11
Hrobník byl boží, měl coolový fóry,dětičky byly k sežrání,hlavně starostův syn,obecní mocipáni jakoby vypadly z naší obce na okrese Beroun,ten, co hrál starostu byl jednoznačně nejlepší,ty hlášky zabíraly - prostě dobře strávené odpoledne, když máte na starosti malou ségru.Ta brejlatá holka i ta, co hrála Lenku byla hezká.

Viktorka,9 let, Mořinka, 30.03.2015, 10:43
Já teď stůňu, dneska. V neděli jsem byla s naší Péťou na divadle. Tak to teď píšu, ta holka u dveří, co tam dávalanobrázky říkala, ať napíšeme, jak se to líbilo. Dávala i programy.
Starostovi narostl buchtovej nos, protože byl zrádnej a nenapraví se jako Boženka, co se napravila a bylo jí líto, že šidila. Já bych uměla zahrátnEmila líp, já jsem líp tlustá a chodím skrz to k paní doktorce dietkoložkové do Berouna. Péťa zase by chtěla bejt Lenka, má delší vlasy. Nevíte, co je to almara ?
Pohádka bylansrandovní, jak pan učitel chtěl mluvit sprostě, ale to učitel nesmí. Ten domácí úkol od holky mám hotovej. Hezké to bylo!

Anonym, 19.03.2015, 07:34
Všem Josífkům, i tomu NAŠEMU, přejeme vše dobré a nejlepší v životě jeho i Žumpy.

Pavla, Simona, Roman, Jindra, 13.01.2015, 09:29
Režisérovi s láskou....

Dneska Pepa hojně slaví -
podporují ho diváků davy.

Je to kumštu génius
má široký rádius.

V nápadech náš principál
má schovaný kapitál.

Hodně zdraví v záhlaví má Pepova šedesátka
tak ať je to nejvhodnější adresátka !!!

Zahradníkovi, 12.01.2015, 10:42
Ani silný sobotní vítr neodnesl dobrý pocit z báječné situační komedie. bavili se rodiče, bavily se i děti. Velká,npřevelká škoda, že soubor nehraje v domovské obci častěji a lidé se trmácejí zandivadélky do Prahy, když doma mají tak úžasný soubor.
prosím, hrajte častěji o víkendech, jak jste sami viděli, o malé i větší návštěvníky rozhodně nebudete mít nouzi.

Machcinikovi, 12.01.2015, 09:33
Dobrý den, děkujeme za velmi milé a vtipné představení, které pobavilo malé i "velké" diváky. Ceníme si Vaší práce a těšíme se na další představení.

Talackovi, Osov, 11.01.2015, 15:57
Dobrou neděli všem milým hercům,
dovolte mi sklonit se před vaším uměním - včera jste odvedli obrovský kus práce.
Půvabý scénář, řemeslně dokonale zvládnutá nadsázka, skvělá podbarvující hudba, vtipné kulisy - to vše ocenili malí i velcí diváci dlouhotrvajícím a zasloženým potleskem.
Jediné, co nám vadilo, byl jaksi "useknutý a předčasný " konec. Pohádka by snesla delší čas a děti by to ocenily, tleskaly jako o život a včerejší divadelní počin byl po dlouhé době nučickým mistrovským kouiskem. děkujeme !!! Opravdu jsme senvýborně bavili celé představení a připomínáme, že se budeme těšit na další.
Překvapilo nás, kolik diváků se v tom nečase na vás sešlo.

Zobrazeno posledních 100 příspěvků.

WebZdarma.cz